0

Jak urządzić nieustawną kuchnię w bloku?

Kuchnie w blokowiskach bardzo często są nieustawne i niewielkie. Dzisiejsze trendy architektoniczne kładą jednak bardzo duży nacisk na modne aranżacje tych pomieszczeń, które to często wydają się stanowić serce domu. Wbrew pozorom takie niewielkie kuchnie również można w bardzo ciekawy sposób urządzić. Kuchnia w bloku może być bardzo elegancka a jednocześnie funkcjonalna, co w przypadku niewielkiego metrażu wydaje się być niemożliwe.

Jak urządzić małą kuchnię w bloku?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na kolorystykę. W przypadku małych pomieszczeń nie powinno się używać ciemnych kolorów – z wiadomego względu. Jeśli kuchnia jest wąska, ale długa można zastosować pewien malarski trik, który optycznie zupełnie odmieni jej wygląd. Dwie, krótsze ściany leżące na przeciw siebie warto pomalować ciemniejszym kolorem – na przykład cięższym odcieniem brązu. Dwie dłuższe ściany z kolei można pomalować na biało. W efekcie pomieszczenie będzie wydawało się krótsze, ale jednocześnie szersze. Ciekawy sposób na zmianę optycznego wyglądu bez konieczności burzenia ścian i całkowitego przebudowywania pomieszczenia. Jeśli chodzi o meble to zdecydowanie warto wybrać te, które będą zrobione pod wymiar. Kuchnia będzie elegantsza, a projektant na pewno zadba o to, aby była wystarczająco pojemna i nie zabrakło w niej także blatów roboczych.

Nie zapominaj o odpowiednich barwach w kuchni.

Kolorystyka również powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia. Jeśli metraż nie jest duży, to nie warto kupować ciemnych mebli, które wbrew pozorom wcale nie są łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Nie można zapominać również o niezbędnym, dodatkowym wyposażeniu, czyli o sprzętach AGD. Dziś w modzie są żywe kolory a czerwona lodówka w stylu retro na prawdę może prezentować się całkiem nieźle. Może warto również postawić na kuchnię indukcyjną, która także wprowadzi powiew nowoczesności do blokowego wnętrza? Pomysłów na aranżację kuchni jest na prawdę bardzo dużo. Wystarczy jedynie znaleźć odpowiednią inspirację dla swoich własnych potrzeb i warunków pomieszczenia kuchennego.

 

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *