2

Na co zwracać uwagę przy kupnie mieszkania od dewelopera?

Wiele osób, które postanowiły skorzystać z ofert deweloperów, wyszli na tym z dużym zyskiem, inni notowali poważne straty. Ta rozbieżność jest spowodowana wyborem właściwego wykonawcy. Należy zachować przy niej należytą ostrożność i nie powierzać swoich pieniędzy niewłaściwemu deweloperowi.

Na co zwracać uwagę przy kupnie mieszkania od dewelopera?

Każdy powinien wiedzieć na co zwracać uwagę przy kupnie mieszkania od dewelopera. Najistotniejszą kwestią jest wybór samego wykonawcy. Należy dogłębnie przeanalizować spis inwestycji, które zostały przez niego ukończone. Dobrze jest również zapoznać się z opiniami wcześniejszych zleceniodawców. Ich doświadczenia mogą nam wiele powiedzieć o uczciwości i rzetelności danego wykonawcy. Istotne jest również, czy deweloper wykonał mieszkanie w ustalonym przez obie strony terminie.
Czasami zdarza się, że lokalizacja planowanej inwestycji może być dokuczliwa. Nieuczciwy deweloperzy, którzy działają w złej wierze, z pewnością mogą ten fakt przed nami zataić. Co należy zrobić aby przed tym się uchronić? Odpowiedź jest prosta: dogłębna analiza planów zagospodarowania przestrzennego. Z pewnością znajdziemy w nich informacje, czy w najbliższym czasie planowane są tam inwestycje uciążliwe dla otoczenia. Niezbędnych informacji możemy również poszukiwać w księgach wieczystych. Od niedawna dostęp do nich jest możliwy również przez internet.
Przy wyborze dewelopera, którego oferta przedstawia się najkorzystniej, warto zasięgnąć opinii profesjonalnego doradcy finansowego. Są to osoby, które potrafią przedstawić nam wady i zalety, jakimi cechuje się planowane przedsięwzięcie. Jednocześnie możemy liczyć na ich pomoc przy wyborze odpowiedniego instrumentu bankowego, którym będziemy pokrywać koszty inwestycji. Często okazuje się, że oferta, którą uważaliśmy za najkorzystniejszą, nie wygląda już tak ciekawie w opinii doradcy finansowego.
Przed działaniami nieuczciwych wykonawców chroni zamawiających tak zwana ustawa deweloperska. Pieniądze, które ci drudzy przeznaczają na inwestycje, nie mogą być dowolnie wydatkowane przez deweloperów. Takie rachunki bankowe pozwalają wykonawcom jedynie na podjęcie środków niezbędnych do ukończenia danego etapu budowy. Kolejna transza będzie dla dewelopera osiągalna w przypadku, gdy ukończy daną fazę. W sposób należyty chroni to interesy zamawiającego.

admin

2 Comments

  1. Niestety w dzisiejszych czasach w bardzo wielu przypadkach można natknąć się na próby oszustwa, trzeba wszystko dokładnie czytać i strasznie uważać.

  2. Oj tak, tutaj polecamy każdemu z Was naprawdę dużą uwagę podczas nabywania nowego mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *