1

Jak zaprojektować kuchnię samemu?

Samodzielne urządzenie kuchni może dać nam dużo satysfakcji i wprowadzić do naszego mieszkania dużo zdrowej atmosfery. Należy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach, dzięki którym nie będziemy narażeni na ryzyko poprawek już w pierwszych tygodniach od urządzenia pomieszczenia.

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę jak zaprojektować kuchnię samemu. Często zdarza się, że urządzenia zostały rozmieszczone nieprawidłowo lub blaty zostały nienależycie dopasowane. Aby ustrzec się tych problemów, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Jak zaprojektować kuchnię samemu?

Bardzo istotną sprawą jest kuchenka. Od dziesiątek lat wielu ludzi umieszcza ją w narożniku, co jest wysoce niepraktyczne i zmniejsza komfort gotowania domowych posiłków. Zdecydowanie powinna ona stać jak najbliżej zlewu. Trudno sobie wyobrazić sytuację, w której musimy przejść całą kuchnię aby odcedzić ugotowany makaron. Bardzo trafnie zauważa się, że nie powinniśmy również instalować kuchenki pod oknem. Wynika to z faktu, że dużą popularnością cieszą się ostatnio pochłaniacze pary. Jest to urządzenie bardzo skuteczne i dlatego nie warto z niego rezygnować z powodu źle umieszczonej kuchenki.
Wielu ludzi bez większego zastanowienia kupuje blaty, które okazują się zbyt niskie. Jako że kolejne pokolenia są coraz wyższe, blaty powinny być usytuowane na wysokości nie mniejszej niż 90 centymetrów. Często zdarzają się sytuacje, w których ludzie instalują takie, których wysokość jest niższa nawet o kilkanaście centymetrów. Jest to rozwiązanie dla rodzin, których członkowie od lat nie cieszą się zbyt dużym wzrostem.
W kuchniach, w których panuje nowoczesny design, nie może zabraknąć miejsca na barek. Przede wszystkim powinien on stać nawet o kilkanaście centymetrów wyżej od poziomu blatu. Również sama jego szerokość jest bardzo istotna, zazwyczaj nie stosuje się mniejszej niż 30 centymetrów. Nie można również pominąć kwestii tak istotnej jak wybór odpowiednich krzeseł barowych. Powinny one być dopasowane do jego wysokości i swoim wyglądem dobrze odbijać się na jego tle.
Należy również dokonać wyboru, czy chcemy kuchnię otwartą czy zamkniętą. Tej drugiej nie zaleca się w przypadku, gdy projektowane wnętrze jest małe. W takim przypadku dobrze jest zrobić kuchnię półotwartą, gdzie na skraju dwóch pomieszczeń ustawimy stół jadalny. Dzięki temu unikniemy ścisku w zbyt małej kuchni.

Frazy kluczowe: jak zaprojektować kuchnię samemu, projekty kuchni, kuchnie projekty, aranżacje kuchni, kuchnie świata, kuchnie nowoczesne,

admin

One Comment

  1. Warto pamiętać o takich rzeczach jak podział kuchni na części. Wtedy o wiele łatwiej wszystko zaplanować i zadbać o zwiększenie wygody oraz funkcjonalności 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *