0

Jak urządzić salon?

Salon jest sercem domu, pomieszczeniem gdzie domownicy spędzają wspólnie czas i odpoczywają. Pełni także funkcję reprezentacyjną. Jak urządzić salon, aby był jednocześnie przytulny i efektowny? 

Zawsze dobrym wyjściem jest aranżacja w stylu klasycznym. Jest ona ponadczasowa i w zasadzie powinna spodobać się wszystkim. W takich wnętrzach stawia się przede wszystkim na jasne kolory – biel, beż i brąz. Jaskrawa kolorystyka może bowiem zburzyć spokój.

Niezwykle istotna jest w tym przypadku dekoracja ścian, które są najbardziej widocznym elementem pomieszczenia. Dobrze sprawdzają się kamienne dekoracje ścienne. Płytki z kamienia naturalnego dobrze komponują się z drewnem oraz farbą. Kamień można użyć np. do wydzielenia w salonie określonej strefy np. telewizyjnej.

Podpowiadamy jak urządzić salon

W tradycyjnym salonie warto postawić na drewno, które jest materiałem uniwersalnym, trwałym i ponadczasowym. Drewniane meble lub dodatki to więc doskonały pomysł. Powinny one jednak pasować do siebie stylem, gdyż salon, jak każde pomieszczenie, powinien być spójny i pozbawiony chaosu. Ważnym elementem jest również duża i wygodna kanapa bądź sofa. Skupia ona życie członków rodziny i pozwala im na odpoczynek i regenerację sił po ciężkim dniu. Najlepszym wyjściem jest obicie wykonane z jasnej tkaniny. Sprawdzą się także dekoracyjne, kolorowe poduszki, które dodadzą wnętrzu nieco charakteru. Dobrze jest wybrać także tapicerowane fotele.

Nie wolno też zapomnieć o solidnym, miękkim dywanie, najlepiej o dłuższym włosiu. Ociepla on wnętrze i czyni je bardziej przytulnym. Poza tym można po nim bez obaw o zmarznięcie chodzić boso. Ponadto warto zwrócić uwagę na kominek, obrusy, serwetki, żyrandole, zasłony i firanki oraz żywe rośliny.
Jak  urządzić salon? Najlepiej trzymać się swojego gustu, ma być w końcu miejscem relaksu i odpoczynku.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *