2

Jak urządzić łazienkę w bloku?

Niewielkie rozmiary poszczególnych pomieszczeń w blokach sprawiają, że ciężko jest stworzyć funkcjonalną i zarazem stylową łazienkę. Istnieje jednak kilka skutecznych sposobów, które pozwalają zaoszczędzić trochę miejsca i zarazem pozwalają cieszyć się subtelnym i nienagannym wyglądem pomieszczenia.

Każdy kto wie, jak urządzić łazienkę w bloku, bez wątpienia zna trick, który umożliwia połączenie marzeń o prysznicu i wannie. Wprost niemożliwe jest zainstalowanie obu urządzeń bez szkody dla miejsca niezbędnego dla innych niezbędnych akcesoriów. Rozwiązaniem jest wanna prysznicowa. Osoba, która nabrała ochoty na kąpiel, może korzystać z funkcjonalności klasycznej wanny. Natomiast w przypadku, gdy będzie jej potrzebny szybki prysznic, może skorzystać z dostępnego natrysku.
Dużą zaletą małego pomieszczenia, którym bez wątpienia jest łazienka w bloku, jest stosunkowo niski koszt położenia płytek na całym obszarze. Warto w taką opcję zainwestować, ponieważ łazienka narażona jest na ciągłe oddziaływanie wilgoci. Nawet specjalne farby nie będą tak skuteczne jak całe pomieszczenie w płytkach. W każdej chwili można je bez problemu przetrzeć, natomiast fugę wyczyścić raz na kilka miesięcy.

Jak urządzić łazienkę w bloku – oto jest pytanie?

Przy ograniczonym metrażu należy dokładnie przeanalizować, jakie urządzenia są nam najbardziej potrzebne i w pierwszej kolejności wybrać właśnie je. Jeżeli nasza łazienka połączona jest z WC, niezbędnymi akcesoriami będą sedes, umywalka oraz wanna bądź prysznic, ewentualnie wspomniana już wanna prysznicowa. Wszystkie urządzenia powinny pasować do siebie stylistycznie, ponieważ ewentualna wymiana będzie się wiązała z dużymi trudnościami. W przypadku, gdy płytki zostały już położone, to niejako one dyktują nam kolorystykę akcesoriów łazienkowych.
Bardzo ważne jest również oświetlenie. W przypadku małego pomieszczenia z pozoru wystarcza jedynie jedna lampa. Należy mieć jednak na uwadze, że w przypadku ślepego pomieszczenia jedna żarówka wisząca na suficie może być niewystarczająca do dokonania takich czynności jak golenie czy nałożenie makijażu. Dlatego warto zainwestować w małą lampkę boczną, która będzie usytuowana w pobliżu umywalki i rzucała odpowiednie światło na naszą twarz. Nie jest to duży wydatek, a może znacząco uprościć większość naszych czynności dokonywanych przy lustrze.

Słowa kluczowe: jak urządzić łazienkę w bloku, jak urządzić łazienkę, jak urządzić małą łazienkę, aranżacje łazienek, łazienki aranżacje, wyposażenie łazienek, projekt łazienki, małe łazienki, projektowanie łazienki.

admin

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *